wpgooglemaps - en to he_IL translation catalogue (848 entries)

en: (Tick this if you want to open your links in a new window)
he_IL: (סמן פה אם אתה מעונין שהקישורים שלך יפתחו בחלון חדש)

en: API Key required
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: About WP Go Maps
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Above Map
he_IL: שמור מפה

en: Action
he_IL: פעולה

en: Actions
he_IL: פעולה

en: Add
he_IL: מוסיף

en: Add Beautiful Marker Listings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Add Category
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Add Circle
he_IL: הוסף סמן

en: Add Field
he_IL: הוסף סמן

en: Add Heatmap
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Add Label
he_IL: הוסף סמן

en: Add Map
he_IL: הוסף סמן

en: Add Marker
he_IL: הוסף סמן

en: Add New
he_IL: הוסף חדש

en: Add New Category
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Add Point
he_IL: הוסף פוליליין

en: Add Polygon
he_IL: הוסף מצולע

en: Add Polyline
he_IL: הוסף פוליליין

en: Add Rectangle
he_IL: הוסף סמן

en: Add Waypoint
he_IL: הוסף פוליליין

en: Add a Circle
he_IL: הוסף סמן

en: Add a Marker Category
he_IL: הוסף קטגורית סמן

en: Add a Polygon
he_IL: הוסף מצולע

en: Add a Polyline
he_IL: הוסף פוליליין

en: Add a Rectangle
he_IL: הוסף סמן

en: Add a new Circle
he_IL: הוסף סמן

en: Add a new Heatmap
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Add a new Marker
he_IL: הוסף סמן

en: Add a new Polygon
he_IL: הוסף מצולע חדש

en: Add a new Polyline
he_IL: הוסף פוליליין חדש

en: Add a new Rectangle
he_IL: הוסף סמן

en: Add advanced markers
he_IL: הוסף סמנים מתקדמים

en: Add any image overlay to your map!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Add categories to your markers
he_IL: הוסף אינפורמציה מפורטת לסמנים שלך!

en: Add circle
he_IL: הוסף סמן

en: Add custom icons to your markers!
he_IL: הוסף אינפורמציה מפורטת לסמנים שלך!

en: Add custom markers to your map!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Add detailed information to your markers with our Pro version!
he_IL: הוסף מידע מפורט לסמנים שלך בעבור

en: Add detailed information to your markers!
he_IL: הוסף אינפורמציה מפורטת לסמנים שלך!

en: Add different marker icons, or your own icons to make your map really stand out!
he_IL: הוסף סמלים שונים לכל סמן, או הוסף סמלים שלך כדי להפוך את המפה למשהו שבולט לעין

en: Add heatmaps
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Add heatmaps to your map!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Add heatmaps with our Pro version
he_IL: עם גרסת ה-PRO

en: Add image overlays to your map!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Add marker
he_IL: הוסף סמן

en: Add more features with our Pro add-on
he_IL: לא מכיר עדיין את התוסף WP Google Maps

en: Add titles, descriptions, HTML, images, animations and custom icons to your markers.
he_IL: הוסף דמויות מותאמות, כותרות, תיאורים, תמונות, קישורים לסמנים שלך באמצעות

en: Add your own
he_IL: הוסף סמן

en: Add your own marker
he_IL: הוסף סמן

en: Adding
he_IL: מוסיף

en: Additional filter controls!
he_IL: בטל לחיצי Pan

en: Address
he_IL: כתובת

en: Address/GPS
he_IL: כתובת/GPS

en: Advanced
he_IL: מתקדם

en: Advanced Custom Fields
he_IL: אפשרויות מתקדמות

en: Advanced Map Settings
he_IL: הגדרות מפה מתקדמות

en: Advanced Marker Listing
he_IL: הגדרות מפה מתקדמות

en: Advanced Markers
he_IL: הוסף סמנים מתקדמים

en: Advanced Options
he_IL: אפשרויות מתקדמות

en: Advanced Settings
he_IL: הגדרות מפה מתקדמות

en: Advanced Settings:
he_IL: הגדרות מפה מתקדמות

en: Advanced Table
he_IL: מתקדם

en: Advanced behaviour features.
he_IL: הוסף סמנים מתקדמים

en: Advanced options
he_IL: אפשרויות מתקדמות

en: Advanced table
he_IL: מתקדם

en: Affect Radius
he_IL: רדיוס

en: Airtable
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Airtable URL
he_IL: טבלת איחוד ID

en: All
he_IL: כולם

en: All Categories
he_IL: קטגוריות

en: All Maps
he_IL: כל המפות

en: All maps
he_IL: כל המפות

en: Allow Categories
he_IL: קטגוריות

en: Allow Descriptions
he_IL: תיאור

en: Allow Images
he_IL: העלה תמונה

en: Allow users to add a description?
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow users to add a link to markers?
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow users to filter by category?
he_IL: אפשר למשתמשים למיין לפי קטגוריה

en: Allow users to select a marker category?
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow users to share marker links
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow users to upload images?
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow users to use their location as the starting point
he_IL: לאפשר למשתמשים לבחור את הקטגוריה של הסמנים שלך?

en: Allow your visitors to get directions to your markers with our Pro version!
he_IL: אפשר למבקרים שלך לקבל הוראות כיוון לסמנים שלך!

en: Allow your visitors to get directions to your markers!
he_IL: אפשר למבקרים שלך לקבל הוראות כיוון לסמנים שלך!

en: Always exclude Google Maps API on pages:
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Always include Google Maps API on pages:
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Always on top in Marker Listings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Amazing Support
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Amazing maps. Simple interface. Powerful functionality. World Class Support.
he_IL: מפות נהדרות. ממשק פשוט. הרבה תכונות ותמיכה מעולה.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
he_IL: שגיאת HTTP לא צפויה התרחשה במהלך הפעלת ה-API </p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">נסה שוב</a>

en: An unknown error occurred
he_IL: בעיה לא מוכרת התרחשה

en: Animate Separation
he_IL: אנימציה

en: Animation
he_IL: אנימציה

en: Animation Duration
he_IL: אנימציה

en: Apple Maps
he_IL: שמור מפה

en: Approve this marker
he_IL: מחק את הסמן

en: Are you sure you want to delete the category
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הקטגוריה

en: Are you sure you want to delete the map
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Are you sure you want to delete these maps?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Are you sure you want to delete this data?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Are you sure you want to delete this map?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Are you sure you want to delete this marker:
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הסמן הזה?

en: Are you sure you want to overwrite the existing theme data?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Are you sure you wish to delete this file?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הסמן הזה?

en: Are you sure you wish to delete this scheduled import?
he_IL: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את המפה

en: Ascending
he_IL: סדר עולה

en: Assigned Category
he_IL: הוסף ל

en: Assigned Map
he_IL: הוסף ל

en: Assigned to
he_IL: הוסף ל

en: Attribution
he_IL: אנימציה

en: Automatically approve visitor generated markers
he_IL: אפשר לגולשים ליצור סמנים משלהם?

en: Avoid Highways
he_IL: המנע מכבישים מהירים

en: Avoid Tolls
he_IL: המנע מכבישי אגרה

en: Backdrop Filter
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Backup deleted
he_IL: מחק

en: Basic List
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Basic Marker Listings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Basic Only
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Basic Table
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Basic table
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Below Map
he_IL: שמור מפה

en: Beta Settings
he_IL: הגדרות מפה

en: Bicycle Layer
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Bicycling
he_IL: נסיעה באופניים

en: Border Radius
he_IL: רדיוס

en: Bottom Center
he_IL: מרכז

en: Bounce
he_IL: לקפוץ

en: Bounds
he_IL: לקפוץ

en: Build amazing maps through a simple interface and powerful functionality along with world class support.
he_IL: מפות נהדרות. ממשק פשוט. הרבה תכונות ותמיכה מעולה.

en: Bulk Delete
he_IL: מחק

en: Bulk Edit
he_IL: ערוך

en: Bulk Marker Editor
he_IL: קטגורית סמן

en: CSV Data
he_IL: שם מפה

en: CSV import failed
he_IL: יבוא קובץ ה-CSV נכשל

en: Carousel Listings
he_IL: שמור מיקום סמן

en: Carousel Marker Listing
he_IL: שמור מיקום סמן

en: Carousel options
he_IL: שמור הגדרות

en: Categories
he_IL: קטגוריות

en: Categorize markers
he_IL: קטגורית סמן

en: Category
he_IL: קטגוריה

en: Category Filter
he_IL: קטגורית סמן

en: Category Filter Placement
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Category Image:
he_IL: שם קטגוריה

en: Category Legends
he_IL: שם קטגוריה

en: Category Marker
he_IL: קטגורית סמן

en: Category Name
he_IL: שם קטגוריה

en: Category Priority
he_IL: קטגורית סמן

en: Category Source
he_IL: קטגורית סמן

en: Center
he_IL: מרכז

en: Checkboxes
he_IL: תיבות סימון

en: Checkout Map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Checkout Placement
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Circle Editor
he_IL: ערוך

en: Circular Infowindow
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: Click
he_IL: לחץלחיץ

en: Close Window
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: Company Name
he_IL: שם קטגוריה

en: Copy this into your post or page to display the map
he_IL: העתק לתוך הפוסטים או הדפים שלך כדי להציג את המפה

en: Create
he_IL: צור את המפה שלך

en: Create Backup
he_IL: צור את המפה שלך

en: Create Category
he_IL: קטגורית סמן

en: Create Map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Create a marker
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create as many maps as you like.
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create as many markers as you like
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create as many markers as you like!
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create custom layouts with separated components
he_IL: צור נתיבים מותאמים וברורים באמצעות הפוליליין

en: Create custom markers with detailed info windows
he_IL: צור נתיבים מותאמים וברורים באמצעות הפוליליין

en: Create custom routes or outlines using polylines
he_IL: צור נתיבים מותאמים וברורים באמצעות הפוליליין

en: Create map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Create maps that you'll love!
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create marker categories
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create new marker icons in minutes!
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Create or upload custom marker icons for your markers!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Create or upload custom marker icons with our Pro version!
he_IL: צור נתיבים מותאמים וברורים באמצעות הפוליליין

en: Create service areas or coverage maps with polygons
he_IL: צור מתחמי שירות או מפות שבהם קיימים אזורי שירות באמצעות המצולעים

en: Create unlimited maps
he_IL: צור אינספור מפות

en: Create unlimited maps and markers!
he_IL: צור אינספור מפות

en: Create unlimited maps with our Pro version
he_IL: צור אינספור מפות

en: Create your Map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Creating a Google Maps API Key
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Creating circles
he_IL: צור את המפה שלך

en: Creating heatmaps
he_IL: צור את המפה שלך

en: Creating markers
he_IL: צור קטגוריות סמנים

en: Creating overlays
he_IL: צור את המפה שלך

en: Creating polygons
he_IL: ערוך מצולע

en: Creating polylines
he_IL: פוליליין

en: Creating rectangles
he_IL: הוסף סמן

en: Creating your first map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Custom CSS
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom Fields
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom Image
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom JS
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom Map Tiles
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom Marker
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Custom Scripts
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Data Type
he_IL: סוג

en: DataTable Options
he_IL: החבא אפשרויות

en: DataTables
he_IL: החבא אפשרויות

en: Database
he_IL: שמור קטגוריה

en: Default 'From' address
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Default 'To' Address:
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Default 'To' address
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Default Image Height
he_IL: גובה ברירת מחדל של תמונה

en: Default Image Width
he_IL: רוחב ברירת מחדל של תמונה

en: Default Marker Image
he_IL: תמונת ברירת מחדל

en: Default Notice
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Default address
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Default radius
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Defaults
he_IL: כתובת ה"אל" הברירת מחדל

en: Delete
he_IL: מחק

en: Delete Category
he_IL: מחק את הקטגוריה שלך

en: Delete Marker
he_IL: מחק סמן

en: Delete this circle
he_IL: מחק את הסמן

en: Delete this feature
he_IL: מחק את הסמן

en: Delete this marker
he_IL: מחק את הסמן

en: Delete this polygon
he_IL: מחק את המצלע הזה

en: Delete this polyline
he_IL: מחק את הפוליליין

en: Delete this rectangle
he_IL: מחק את הסמן

en: Delete your Category
he_IL: מחק את הקטגוריה שלך

en: Delete your map
he_IL: מחק את המפה שלך

en: Descending
he_IL: סדר יורד

en: Description
he_IL: תיאור

en: Destination Icon
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Destination Icon Picker
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Device Settings
he_IL: שמור הגדרות

en: Directions
he_IL: הוראות נסיעה

en: Directions Box Open by Default?
he_IL: תיבת כיוונים פתוחה כברירת מחדל?

en: Directions Box Style
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Directions Box Width
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Directions behaviour
he_IL: הוראות נסיעה

en: Directions route color
he_IL: הוראות נסיעה

en: Directions route opacity
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Directions route weight
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Directions:
he_IL: הוראות נסיעה

en: Disable Full Screen Control
he_IL: בטל לחיצי Pan

en: Disable InfoWindows
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Disable Map Type Controls
he_IL: בטל לחיצי סוג מפה

en: Disable Mouse Double Click Zooming
he_IL: בטל זום באמצעות לחיצה כפולה בעכבר

en: Disable Mouse Dragging
he_IL: בטל הזזת תנועה על ידי עכבר

en: Disable Mouse Wheel Zoom
he_IL: בטל גלגל זום

en: Disable Pan Controls
he_IL: בטל לחיצי Pan

en: Disable Polygon InfoWindows
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Disable Shape InfoWindows
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Disable StreetView
he_IL: בטל תמונת רחוב Streetview

en: Disable Tilt Controls
he_IL: בטל לחיצי Pan

en: Disable Zoom Controls
he_IL: בטל לחיצי זום

en: Disable Zoom On Listing Click
he_IL: בטל לחיצי זום

en: Disabled
he_IL: טבלת איחוד ID

en: Display directions on the page
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Display titles, descriptions, images, videos and categories.
he_IL: הוסף דמויות מותאמות, כותרות, תיאורים, תמונות, קישורים לסמנים שלך באמצעות

en: Do not Enqueue Owl Theme
he_IL: אל תשתמש ב-TimThumb

en: Do you want a marker listing?
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Documentation
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Documentation:
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Download ALL map data to a CSV file
he_IL: הורד את כל מידע הסמנים לקובץ CSV

en: Download ALL marker data to a CSV file
he_IL: הורד את כל מידע הסמנים לקובץ CSV

en: Download ALL polygon data to a CSV file
he_IL: הורד את כל מידע הסמנים לקובץ CSV

en: Download ALL polyline data to a CSV file
he_IL: הורד את כל מידע הסמנים לקובץ CSV

en: Download CSV
he_IL: הורד את זה כקובץ CSV

en: Draw Polylines
he_IL: פוליליין

en: Driving
he_IL: נסיעה

en: Drop
he_IL: עזוב

en: Dropdown
he_IL: נפתחת

en: Edit
he_IL: ערוך

en: Edit Category
he_IL: קטגוריה

en: Edit Circle
he_IL: הוסף סמן

en: Edit Heatmaps
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: Edit Marker
he_IL: רשימת כל הסמנים

en: Edit Marker Location
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Edit Polygon
he_IL: ערוך מצולע

en: Edit Polyline
he_IL: ערוך פוליליין

en: Edit Rectangle
he_IL: הוסף סמן

en: Edit a Marker Category
he_IL: הוסף קטגורית סמן

en: Edit existing Markers
he_IL: ערוך את הסמן

en: Edit existing Polygons
he_IL: ערוך מצולע

en: Edit existing Polylines
he_IL: ערוך פוליליין

en: Edit existing Rectangles
he_IL: הוסף סמן

en: Edit this marker
he_IL: ערוך את הסמן

en: Edit this marker location
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Editing circles
he_IL: הוסף סמן

en: Editing labels
he_IL: ערוך את הסמן

en: Editing markers
he_IL: ערוך את הסמן

en: Editing overlays
he_IL: ערוך מצולע

en: Editing polygons
he_IL: ערוך מצולע

en: Editing polylines
he_IL: ערוך פוליליין

en: Editing rectangles
he_IL: הוסף סמן

en: Editor
he_IL: ערוך

en: Email Address
he_IL: כתובת

en: Enable
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Enable Advanced Options
he_IL: אפשר עיצוב מתקדם

en: Enable Category Legends
he_IL: שמור קטגוריה

en: Enable Checkout Map
he_IL: שמור קטגוריה

en: Enable Clustering
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Enable Directions
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable Directions?
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable Dynamic SQL Refactors
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable Hover State
he_IL: הפעל מאתר חנויות

en: Enable Layers
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Enable Marker Ratings
he_IL: שמור מיקום סמן

en: Enable Mass Marker Support
he_IL: אפשר תמיכה בכמות סמנים גדולה

en: Enable Polygon Labels
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Enable Separation
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable Shape Labels
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Enable Store Locator
he_IL: הפעל מאתר חנויות

en: Enable Visitor Generated Markers?
he_IL: אפשר לגולשים ליצור סמנים משלהם?

en: Enable field filtering
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable navigation
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable pagination
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Enable this feature with WP Go Maps - Pro add-on
he_IL: לא מכיר עדיין את התוסף WP Google Maps

en: Enable title search
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Enter Address
he_IL: כתובת

en: Enter a location
he_IL: השתמש במקום שלי

en: Enter a title
he_IL: כתובת

en: Enter an address
he_IL: כתובת

en: Enter your email address
he_IL: כתובת

en: Enter your physical address
he_IL: כתובת

en: Everyone
he_IL: כולם

en: Example range settings:
he_IL: שמור הגדרות

en: Example step settings:
he_IL: שמור הגדרות עיצוב

en: Example: Showing entries
he_IL: שמור הגדרות

en: Experiencing problems with the plugin?
he_IL: נתקלת בבעיות עם תוסף?

en: Export
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Export Data
he_IL: שם מפה

en: Failed to get address
he_IL: החבא טור כתובות

en: Feedback
he_IL: פידבק

en: Fetching directions...
he_IL: מכין הוראות נסיעה...

en: Fields
he_IL: סמן מותאם אישית

en: Filter Type
he_IL: סנן על ידי

en: Filter by
he_IL: סנן על ידי

en: Filter by Category
he_IL: מיין לפי קטגוריה

en: Filter by category displayed as
he_IL: סנן לפי קטגוריה שמוצגת כ-

en: Filtering
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Find Addresses
he_IL: כתובת

en: Focused Marker
he_IL: הסמנים שלך

en: For
he_IL: ל-

en: Force Google Maps mobile app
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Friend recommendation
he_IL: המלצת חבר

en: From
he_IL: מ-

en: From Address
he_IL: כתובת

en: GPX Data
he_IL: שם מפה

en: Gallery Image Size
he_IL: שם קטגוריה

en: General
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: General Complicance
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: General Map Settings
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: General Settings
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Geocode
he_IL: קיצור קוד

en: Geocode was not successful for the following reason
he_IL: קוד מיקום לא הצליח מהסיבה הבאה

en: Geocode was not successful for the following reason:
he_IL: קוד מיקום לא הצליח מהסיבה הבאה

en: Get Directions
he_IL: קבל הוראות נסיעה

en: Get Pro Version
he_IL: גרסת PRO

en: Get an API Key
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Get directions
he_IL: קבל הוראות נסיעה

en: Get directions to
he_IL: קבל הוראות נסיעה ל-קבל כיוונים ל-

en: Get directions to any of your markers!
he_IL: הוסף אינפורמציה מפורטת לסמנים שלך!

en: Get in touch
he_IL: קבל הוראות נסיעה ל-קבל כיוונים ל-

en: Get the Pro add-on
he_IL: עם גרסת ה-PRO

en: Get the Pro add-on to enable this feature
he_IL: עם גרסת ה-PRO

en: Getting your current location address...
he_IL: אוסף את פרטי המיקום הנוכחי שלך

en: Global Settings
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Go
he_IL: סע

en: Google
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Google Maps
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Google Maps API Key (required)
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Google or other search engine
he_IL: גוגל או מנוע חיפוש אחר

en: Head over to the marker list
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Header 1 should be 'id', not
he_IL: כותרת 1 צריכה להיות  'id', ולא

en: Header 10 should be 'anim', not
he_IL: כותרת 10 צריכה להיות  anim'', ולא

en: Header 11 should be 'title', not
he_IL: כותרת 11 צריכה להיות  'title', ולא

en: Header 12 should be 'infoopen', not
he_IL: כותרת 12 צריכה להיות  'infoopen', ולא

en: Header 13 should be 'category', not
he_IL: כותרת 13 צריכה להיות  category'', ולא

en: Header 14 should be 'approved', not
he_IL: כותרת 1 צריכה להיות  'id', ולא

en: Header 15 should be 'retina', not
he_IL: כותרת 1 צריכה להיות  'id', ולא

en: Header 2 should be 'map_id', not
he_IL: כותרת 2 צריכה להיות  'map_id', ולא

en: Header 3 should be 'address', not
he_IL: כותרת 3 צריכה להיות  'address', ולא

en: Header 4 should be 'description', not
he_IL: כותרת 4 צריכה להיות  'description', ולא

en: Header 5 should be 'pic', not
he_IL: כותרת 5 צריכה להיות  'pic', ולא

en: Header 6 should be 'link', not
he_IL: כותרת 6 צריכה להיות  'link', ולא

en: Header 7 should be 'icon', not
he_IL: כותרת 7 צריכה להיות  'icon', ולא

en: Header 8 should be 'lat', not
he_IL: כותרת 8  צריכה להיות  'lat', ולא

en: Header 9 should be 'lng', not
he_IL: כותרת 9 צריכה להיות  'lng', ולא

en: Heading
he_IL: סדר עולה

en: Heatmap Datasets
he_IL: שמור קטגוריה

en: Heatmap Editor
he_IL: שמור קטגוריה

en: Height
he_IL: גובה

en: Height (px)
he_IL: גובה

en: Help
he_IL: עזור לי!

en: Help me!
he_IL: עזור לי!

en: Here's a list of the markers on your map
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Hide the Address
he_IL: החבא טור כתובות

en: Hide the Address column
he_IL: החבא טור כתובות

en: Hide the Category column
he_IL: החבא טור קטגוריות

en: Hide the Description
he_IL: החבא טור תיאור

en: Hide the Description column
he_IL: החבא טור תיאור

en: Hide the Directions Link
he_IL: החבא טור תיאור

en: Hide the Icon column
he_IL: החבא טור סמלים

en: Hide the Image
he_IL: החבא טור סמלים

en: Hide the Link column
he_IL: החבא טור סמלים

en: Hide the Marker Icon
he_IL: החבא טור קטגוריות

en: Hide the Marker Link
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Hide the Title
he_IL: החבא טור כותרות

en: Hide the Title column
he_IL: החבא טור כותרות

en: Hide the address (true|false)
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Hide the address field
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Hide the category (true|false)
he_IL: החבא טור קטגוריות

en: Hide the category field
he_IL: החבא טור קטגוריות

en: Hide the description (true|false)
he_IL: החבא טור תיאור

en: Hide the description field
he_IL: החבא טור תיאור

en: Hide the gallery/image field
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Hide the links (true|false)
he_IL: החבא טור כותרות

en: Hide the marker fields
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: Hide the title (true|false)
he_IL: החבא טור כותרות

en: Hide the title field
he_IL: החבא טור כותרות

en: How did you find out about us?
he_IL: איך שמעת עלינו?

en: Hybrid
he_IL: משולב

en: Icon
he_IL: דמות

en: Icons
he_IL: דמות

en: If you're a tech-savvy individual, you may skip this step.
he_IL: לפני שאתה מתחיל. אם אתה מתמצא בקלות בוורדפרס אולי תרצה לדלג על שלב זה.

en: Image
he_IL: תמונה

en: Image and Carousel options
he_IL: שמור הגדרות

en: Import
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Import Airtables
he_IL: שם מפה

en: Import CSV
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Import Data
he_IL: שם מפה

en: Import GeoJSON
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Import Log
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Import Settings
he_IL: הגדרות מפה

en: Import URL
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Important Note
he_IL: שם מפה

en: Info Window
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Info Windows
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: InfoWindow open by default
he_IL: חלון מידע פתוח כברירת מחדל

en: InfoWindows
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Infowindow Colors
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Infowindow Style
he_IL: הגדרות חלונית מידע

en: Inherit Global Setting
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Initial Category
he_IL: שמור קטגוריה

en: Insert Map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Integration
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Integration Tools
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Integrations
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Intelligent
he_IL: לווין

en: KML Data
he_IL: שם מפה

en: KML/GeoRSS URL
he_IL: כתובת אינטרנט של KML/GeoRSS

en: Kilometers
he_IL: קילומטרים

en: Label Editor
he_IL: ערוך

en: Last Run
he_IL: סוף

en: Latitude
he_IL: קו רוחב של סמן

en: Layer
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Left
he_IL: שמאל

en: Left Center
he_IL: מרכז

en: Left Top
he_IL: שמאל

en: Let users search for products, branches and stores near them
he_IL: תן למשתמשים לחפש אחר המוצרים, סניפים וחנויות לידם

en: Let's get started
he_IL: יופי! בואו נתחיל

en: Let's place a marker on our map!
he_IL: הוסף סמנים מותאמים למפה שלך

en: Limited features
he_IL: רשימת כל הסמנים

en: Link
he_IL: קישור

en: Link URL
he_IL: כתובת אינטרנט של הקישור

en: Link text
he_IL: טקסט של הקישור

en: Linked Maps
he_IL: קישורי מפות

en: Linked maps
he_IL: קישורי מפות

en: Linked to
he_IL: קשור ל

en: Live Tracking Settings
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: Load Google Maps API:
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Location
he_IL: המיקום שלי

en: Location Placeholder
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Longitude
he_IL: קו אורך של סמן

en: Manage Backups
he_IL: צור את המפה שלך

en: Map
he_IL: מפות

en: Map Alignment
he_IL: יישור המפה

en: Map Data
he_IL: שם מפה

en: Map Layers
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Map Name
he_IL: שם מפה

en: Map Options
he_IL: הצג אפשרויות

en: Map Settings
he_IL: הגדרות מפה

en: Map data found.
he_IL: שם מפה

en: Map features
he_IL: שם מפה

en: Map starts in Street View
he_IL: בטל תמונת רחוב Streetview

en: Map type
he_IL: סוג מפה

en: Map type (Google Maps) (string)
he_IL: הגדרות פלגין wp google maps

en: Maps
he_IL: מפות

en: Mark
he_IL: סמנים

en: Marker
he_IL: סמנים

en: Marker Address
he_IL: כתובת

en: Marker Address (Placeholder)
he_IL: כתובת

en: Marker Address or GPS Location
he_IL: כתובת סמן או מיקום GPS

en: Marker Categories
he_IL: קטגוריות סמן

en: Marker Category
he_IL: קטגורית סמן

en: Marker Clustering
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Clustering - Advanced Settings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Clusters
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Data
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Marker Data Cleared.
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Marker Data Location
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Marker Description
he_IL: תיאור הסמן

en: Marker Editor
he_IL: כותרת הסמן

en: Marker Fields
he_IL: כותרת הסמן

en: Marker Filtering
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Icon
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Latitude
he_IL: קו רוחב של סמן

en: Marker Library
he_IL: קטגורית סמן

en: Marker Link
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Listing
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Listing Placement
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Listing Settings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Listing Style
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Listings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Longitude
he_IL: קו אורך של סמן

en: Marker Ratings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker Separation
he_IL: תיאור הסמן

en: Marker Title
he_IL: כותרת הסמן

en: Marker Title (Placeholder)
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker animation
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Marker data XML directory
he_IL: קטגורית סמן

en: Marker data found.
he_IL: ערוך מיקום סמן

en: Marker list
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Markers
he_IL: סמנים

en: Marketing
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Max InfoWindow Width
he_IL: גודל מקסימלי של חלון מידע

en: Max upload size
he_IL: העלה קובץ

en: Maximum Group Size
he_IL: העלה קובץ

en: Maximum group size
he_IL: העלה קובץ

en: Meters
he_IL: קילומטרים

en: Miles
he_IL: מיילים

en: Miscellaneous
he_IL: הגדרות מפה

en: Miscellaneous Settings
he_IL: הגדרות מפה

en: Missing polygon data
he_IL: נתוני המצולע

en: Missing polyline data
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Modern Infowindow
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: Modern Plus Infowindow
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: More Details
he_IL: פרטים נוספים

en: More details
he_IL: פרטים נוספים

en: Move Map
he_IL: שמור מפה

en: My Location
he_IL: המיקום שלי

en: My Maps
he_IL: המפות שלי

en: My Markers
he_IL: הסמנים שלי

en: Name
he_IL: שם מפה

en: Near-Vicinity Marker Control Settings
he_IL: הגדרות נתונים שיוכנסו על ידי המשתמשים

en: Need help with the plugin?
he_IL: נתקלת בבעיות עם תוסף?

en: New
he_IL: הוסף חדש

en: New Category
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: New Imported Category
he_IL: הוסף קטגוריה חדשה

en: New Imported Image
he_IL: מחק סמן

en: New Imported Label
he_IL: מחק סמן

en: New Imported Marker
he_IL: מחק סמן

en: New Imported Polyline
he_IL: הוסף פוליליין חדש

en: New Map
he_IL: שמור מפה

en: New to WP Go Maps?
he_IL: לא מכיר עדיין את התוסף WP Google Maps

en: Next
he_IL: הבא

en: Night Mode
he_IL: ימין

en: Nightmode
he_IL: ימין

en: No
he_IL: לא

en: No API keys required
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: No Global Setting
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: No WP Go Maps coordinates found
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: No address specified
he_IL: החבא את שדה הכתובת

en: No marker listing
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: None
he_IL: ללא

en: OK! Let's start
he_IL: יופי! בואו נתחיל

en: OR
he_IL: או

en: Open Marker InfoWindows by
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: Open Marker InfoWindows on
he_IL: פתח סמן חלון מידע על ידי

en: Open by default
he_IL: חלון מידע פתוח כברירת מחדל

en: Open links in a new window
he_IL: פתח קישורים בחלון חדש

en: Open settings
he_IL: הגדרות אחרות

en: OpenLayers
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Options
he_IL: הצג אפשרויות

en: Or ask a question on our
he_IL: או שאל את השאלה שלך ב

en: Order markers by
he_IL: סדר סמנים לפי

en: Other
he_IL: אחר

en: Other Caching
he_IL: הגדרות אחרות

en: Other settings
he_IL: הגדרות אחרות

en: Over-ride current jQuery with version 1.11.3 (Tick this box if you are receiving jQuery related errors after updating to WordPress 4.5)
he_IL: מחק jQuery בורסיה 1.8.3 (לחץ על אפשרות זו אם אתה מקבל הודעת שגיאה)

en: Overlay Editor
he_IL: ערוך

en: Parent Category
he_IL: קטגורית סמן

en: Parent Category:
he_IL: קטגורית סמן

en: Pic
he_IL: תמונה

en: Placeholder Marker
he_IL: קטגורית סמן

en: Please Wait...
he_IL: אנא הסבר

en: Please create the polyline first.
he_IL: מחק את הפוליליין

en: Please create the rectangle first.
he_IL: מחק את הסמן

en: Please explain
he_IL: אנא הסבר

en: Please fill out both the "from" and "to" fields
he_IL: אנא מלא גם את פרטי ה"אל" וגם את הפרטי ה"מ"

en: Please prove that you are human by checking the checkbox above
he_IL: אנא אשר שאתה בן אדם על ידי סימון התיבה למעלה

en: Please select
he_IL: אנא הסבר

en: Please tick this box to prove you are human
he_IL: אנא סמן את התיבה כדי להוכיח שאתה בן אדם אמיתי

en: Point Labels
he_IL: הפעל שכבת אופניים?

en: Polygon Data
he_IL: נתוני המצולע

en: Polygon Editor
he_IL: נתוני המצולע

en: Polygon data
he_IL: נתוני המצולע

en: Polygon data found.
he_IL: נתוני המצולע

en: Polygons
he_IL: מצולעים

en: Polygons and Polylines
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Polyline Data
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Polyline Editor
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Polyline data
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Polyline data found.
he_IL: נתוני הפוליליין

en: Polylines
he_IL: פוליליין

en: Position
he_IL: גרסת PRO

en: Postal code
he_IL: קיצור קוד

en: Presets
he_IL: השתמש במקום שלי

en: Prev
he_IL: קודם

en: Preview
he_IL: קודם

en: Print directions
he_IL: קבל הוראות נסיעה

en: Pro Edition
he_IL: גרסת PRO

en: Pro Features
he_IL: גרסת PRO

en: Pro Version
he_IL: גרסת PRO

en: Pro version only
he_IL: גרסת PRO

en: Problems with the plugin? See the troubleshooting manual.
he_IL: נתקלת בבעיות עם התוסף? בדוק את המדריך לפתרון בעיות

en: Radial
he_IL: רדיוס

en: Radius
he_IL: רדיוס

en: Radius (km)
he_IL: רדיוס

en: Radius Style
he_IL: רדיוס

en: Radius:
he_IL: רדיוס

en: Rating
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Ratings
he_IL: הגדרות

en: Re-Enable Interactions
he_IL: לאפשר כיוונים?

en: Read the documentation
he_IL: קרוא את מסמכי ההסבר שלנו

en: Ready to get started?
he_IL: החבא טור כתובות

en: Rectangle Editor
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Registered
he_IL: רק גולשים רשומים

en: Registered Users
he_IL: רק גולשים רשומים

en: Remember to save your map!
he_IL: זכור לשמור את המפה!

en: Replace existing data with data in file
he_IL: החלף מידע קיים עם מידע שנמצא בקובץ

en: Requires WP Go Maps - Gold add-on 5.0.0 or above
he_IL: לא מכיר עדיין את התוסף WP Google Maps

en: Requires WP Go Maps - Pro add-on Version 8
he_IL: לא מכיר עדיין את התוסף WP Google Maps

en: Reset directions
he_IL: אפס הוראות

en: Responsivity Settings
he_IL: הגדרות מפה

en: Retina Icon Width
he_IL: רוחב תיבת כיוונים

en: Right
he_IL: ימין

en: Right Center
he_IL: מרכז

en: Right Top
he_IL: ימין

en: Roadmap
he_IL: מפת דרך

en: Route Weight
he_IL: גובה

en: Satellite
he_IL: לווין

en: Saturate
he_IL: ערוך מיקום

en: Saturation
he_IL: ערוך מיקום

en: Save
he_IL: שמור מפה

en: Save Category
he_IL: שמור קטגוריה

en: Save Changes
he_IL: שמור הגדרות

en: Save Circle
he_IL: הוסף סמן

en: Save Fields
he_IL: הוסף סמן

en: Save Heatmap
he_IL: שמור מפה

en: Save Label
he_IL: הוסף סמן

en: Save Map
he_IL: שמור מפה

en: Save Marker
he_IL: הוסף סמן

en: Save Marker Location
he_IL: שמור מיקום סמן

en: Save Overlay
he_IL: שמור קטגוריה

en: Save Polygon
he_IL: שמור מצולע

en: Save Polyline
he_IL: שמור פוליליין

en: Save Rectangle
he_IL: שמור הגדרות

en: Save Settings
he_IL: שמור הגדרות

en: Save Styling
he_IL: שמור הגדרות

en: Save marker
he_IL: הוסף סמן

en: Save rectangle
he_IL: שמור הגדרות

en: Saving...
he_IL: שומר

en: Scheduling Options
he_IL: אפשרויות מתקדמות

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Search Area
he_IL: חיפוש

en: Search:
he_IL: חיפוש

en: See the troubleshooting manual.
he_IL: קרא את המדריך לפתרון בעיות

en: Select
he_IL: בחר

en: Select All
he_IL: בחר

en: Select Engine
he_IL: בחר

en: Select File
he_IL: בחר

en: Select None
he_IL: בחר

en: Select Preset
he_IL: בחר

en: Select your map:
he_IL: מחק את המפה שלך

en: Selected Engine Features
he_IL: בחר

en: Send us your feedback
he_IL: שלח לנו את הפידבקים שלך

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Share Location
he_IL: שמור מיקום סמן

en: Short code
he_IL: קיצור קוד

en: Shortcode
he_IL: קיצור קוד

en: Shortcodes
he_IL: קיצור קוד

en: Show Polygon
he_IL: שמור מצולע

en: Show Polyline
he_IL: שמור פוליליין

en: Show Rectangle
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Show User's Location?
he_IL: הצג מיקום משתמש?

en: Show X items by default
he_IL: חלון מידע פתוח כברירת מחדל

en: Show distance from location?
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Show distance from search
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Show distance in
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Show distance in:
he_IL: הצג מרחקים ב-

en: Showing
he_IL: שמור פוליליין

en: Stagger Animation
he_IL: אנימציה

en: Start Date
he_IL: שמור קטגוריה

en: Start tour
he_IL: שמור קטגוריה

en: Stop Editing
he_IL: גרסת PRO

en: Store Locator
he_IL: מאתר חנות

en: Store Locator Documentation
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Store Locator Placement
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: Store Locator Radii
he_IL: מאתר חנות

en: Store Locator Style
he_IL: מאתר חנות

en: Street View
he_IL: בטל תמונת רחוב Streetview

en: Strip all HTML tags in descriptions and titles
he_IL: להסיר את כל תגיות ה-HTML מהכותרות והתיאורים

en: Style options
he_IL: החבא אפשרויות

en: Styling
he_IL: נסיעה באופניים

en: Styling Settings
he_IL: שמור הגדרות

en: Support
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Support Desk
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Support Forum
he_IL: פורום התמיכה שלנו

en: Support forum
he_IL: פורום תמיכה

en: Support forum.
he_IL: פורום תמיכה

en: Table Listings
he_IL: הגדרות רשימות סמנים

en: Terrain
he_IL: פני הקרקע

en: Thank you for joining our newsletter!
he_IL: תודה על הפידבק שלך!

en: Thank you for updating! WP Go Maps helps you build amazing maps through a simple interface and powerful functionality along with world class support.
he_IL: מפות נהדרות. ממשק פשוט. הרבה תכונות ותמיכה מעולה.

en: The KML/GeoRSS layer will over-ride most of your map settings
he_IL: שכבת KML/GeoRSS תשתלט על רוב ההגדרות המפה שלכם

en: The map could not load.
he_IL: מפה לא נטענת

en: The plugin directory does not have 'write' permissions. Please enable 'write' permissions (755) for
he_IL: לספריית התוסף אין הרשאה ל"קריאה" יש לאפשר "קריאה " כדי

en: Theme Presets
he_IL: השתמש במקום שלי

en: Theme selection
he_IL: השתמש במקום שלי

en: There was a problem deleting the category.
he_IL: היתה קיימת בעיה במחיקת הקטגוריה

en: There was a problem deleting the marker.
he_IL: נתקלנו בבעיה במחיקת הסמן

en: There was a problem duplicating the map.
he_IL: נתקלנו בבעיה במחיקת המפה

en: This is a retina ready marker
he_IL: נתקלנו בבעיה במחיקת הסמן

en: This is normally caused by a conflict with another plugin or a JavaScript error that is preventing our plugin's Javascript from executing. Please try disable all plugins one by one and see if this problem persists. If it persists, please contact nick@wpgmaps.com for support.
he_IL: בעיה זו לרוב נגרמת עקב קונפליקט עם תוסף אחר או בעית גאווה סקריפט, שמונעת מהפלגין שלנו לפעול. אנא נסו להפסיק פעולה של התוספים אחד אחרי השני כדי לבדוק האם הבעיה נמשכת. אם הבעיה נמשכת צרו קשר לתמיכה עם nick@wpgmaps.com

en: This will delete all markers.
he_IL: נתקלנו בבעיה במחיקת הסמן

en: Thumbnail
he_IL: תמונות ממוזערות

en: Tip: Use your mouse to change the layout of your map. When you have positioned the map to your desired location, press "Save Map" to keep your settings.
he_IL: טיפ: השתמש בעכבר כדי לשנות את המיקום של המפה. כאשר אתה ממקם את המפה שלך על המיקום האידיאלי שלך לחץ "שמור מפה" כדי לשמור את ההגדרות שלך

en: Tip: Use your mouse to change the location of the marker. Simply click and drag it to your desired location.
he_IL: טיפ: השתמש בעכבר כדי לשנות את מיקום הסמן. לחץ בפשטות והזז למיקום הרצוי

en: Title
he_IL: כותרת

en: Title / Description:
he_IL: תיאור

en: To
he_IL: אל

en: To Address
he_IL: כתובת

en: To:
he_IL: אל

en: Top Center
he_IL: מרכז

en: Top Left
he_IL: שמאל

en: Top Right
he_IL: ימין

en: Traffic Layer
he_IL: הפעל שכבת תנועה?

en: Transport Map
he_IL: צור את המפה שלך

en: Trash
he_IL: זבל

en: Troubleshooting
he_IL: אפשרויות של פתרון בעיות

en: Troubleshooting Options
he_IL: אפשרויות של פתרון בעיות

en: Type
he_IL: סוג

en: Type the location for your marker
he_IL: הוסף אינפורמציה מפורטת לסמנים שלך!

en: URL
he_IL: כתובת אינטרנט של התמונה

en: Unable to import file.
he_IL: יבוא קובץ ה-CSV נכשל

en: Unlimited Markers
he_IL: רשימת כל הסמנים

en: Upload
he_IL: העלה תמונה

en: Upload Complete
he_IL: העלה קובץ

en: Upload File
he_IL: העלה קובץ

en: Upload Image
he_IL: העלה תמונה

en: Upload Map CSV File
he_IL: העלה קובץ CSV

en: Upload Marker CSV File
he_IL: העלה קובץ CSV

en: Upload Polygon CSV File
he_IL: העלה קובץ CSV

en: Upload Polyline CSV File
he_IL: העלה קובץ CSV

en: Uploading file
he_IL: העלה קובץ

en: Use Google Maps
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Use Google Maps API:
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Use Icon
he_IL: דמות

en: Use my location
he_IL: השתמש במקום שלי

en: Use your mouse to change the starting position of your map. When you have positioned the map to your desired location, press "Save Map" to keep your settings.
he_IL: טיפ: השתמש בעכבר כדי לשנות את המיקום של המפה. כאשר אתה ממקם את המפה שלך על המיקום האידיאלי שלך לחץ "שמור מפה" כדי לשמור את ההגדרות שלך

en: Use your own key
he_IL: הוסף סמן

en: User Location
he_IL: השתמש במקום שלי

en: View
he_IL: צפה

en: View Documentation
he_IL: הסברים על מאתר חנויות

en: View Log
he_IL: צפה

en: View all documentation.
he_IL: קרוא את מסמכי ההסבר שלנו

en: View the demos
he_IL: קרוא את מסמכי ההסבר שלנו

en: View the instruction video
he_IL: החבא טור תיאור

en: View this link
he_IL: צפה בקישור

en: Visit our
he_IL: בקר ב

en: Visitor Generated Marker Settings
he_IL: הגדרות סמנים הנוצרים על ידי גולשים

en: Visitor Generated Markers
he_IL: אפשר לגולשים ליצור סמנים משלהם?

en: Visitor Generated Markers - Settings
he_IL: הגדרות סמנים שנוצרים על ידי הגולשים

en: Visitor Marker Input Settings
he_IL: הגדרות נתונים שיוכנסו על ידי המשתמשים

en: WP Go Maps
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: WP Go Maps - Bulk JPEG Upload
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: WP Go Maps - Custom Fields
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: WP Go Maps - KML Importer
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: WP Go Maps Community Forums
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: WP Go Maps Documentation
he_IL: הגדרות פלגין wp google maps

en: WP Go Maps Documentation Section
he_IL: הגדרות פלגין wp google maps

en: WP Go Maps Get in touch
he_IL: הגדרות פלגין wp google maps

en: WP Go Maps Privacy Policy
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: WP Go Maps Support
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: WP Go Maps Support Forum
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: WP Go Maps Troubleshooting Section
he_IL: אפשרויות של פתרון בעיות

en: WP Go Maps encourages you to make use of the amazing icons at
he_IL: WP Google Maps מעודד אותך לעשות שימוש בסמלים היפים שנוצרו באוסף של ניקולס מולט

en: WP Go Maps:
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: Walking
he_IL: הליכה

en: We need you to help us make this plugin better.
he_IL: אנחנו זקוקים לך כדי לשפר את התוסף הזה

en: We'll answer your request within 24 hours!
he_IL: כדי לקבל תשובות ידידותיות ומהירות. אנחנו נענה על כל שאלה שלך תוך 24 שעות

en: Weight
he_IL: גובה

en: Welcome
he_IL: ברוך הבא

en: Welcome to
he_IL: ברוך הבא

en: What is the link to your site?
he_IL: באמצעות איזה מילת חיפוש מצאת אותנו?

en: What search term did you use?
he_IL: באמצעות איזה מילת חיפוש מצאת אותנו?

en: What tile server would you like to use?
he_IL: באמצעות איזה מילת חיפוש מצאת אותנו?

en: What's new?
he_IL: מה חדש?

en: Who can add markers?
he_IL: מי יכול להוסיף סמנים?

en: Width
he_IL: רוחב

en: Width (px)
he_IL: רוחב

en: WooCommerce Integration
he_IL: הגדרות מפה כלליות

en: WordPress.org plugin repository
he_IL: מאגר התוספים של wordpress.org

en: Would you like to offer directions to users?
he_IL: אפשר למבקרים שלך לקבל הוראות כיוון לסמנים שלך!

en: Yes
he_IL: כן

en: Yes, above
he_IL: כן, למעלה

en: Yes, below
he_IL: כן, למטה

en: Yes, on the left
he_IL: כן, בצד שמאל

en: Yes, on the right
he_IL: כן, בצד ימין

en: You can create an API key from the <a href='https://wpgmaps.com/google-maps-developer-console/' target='_BLANK'>Google Developers Console</a>.
he_IL: השג סמני מפה יפים <a href='http://mapicons.nicolasmollet.com/' target='_BLANK' title='Great Google Map Markers'>פה</a>

en: You may want to
he_IL: אולי תרצה ל

en: Your CSV file has been successfully imported
he_IL: קובץ הCSV שלך יובא בהצלחה

en: Your KML file has been successfully imported. View your markers on your
he_IL: קובץ הCSV שלך יובא בהצלחה

en: Your map settings can be found here
he_IL: ההגדרות שלך נשמרו

en: Your marker is pending approval.
he_IL: מיקום הסמן מקום שלך נשמר

en: Your marker location has been saved.
he_IL: מיקום הסמן מקום שלך נשמר

en: Your markers
he_IL: הסמנים שלך

en: Your polygon has been created.
he_IL: המצולע שלך נוצר

en: Your polygon has been saved.
he_IL: המצולע שלך נשמר

en: Your polyline has been created.
he_IL: הפוליליין שלך נוצר

en: Your polyline has been saved.
he_IL: הפוליליין נשמר

en: Your settings have been saved.
he_IL: ההגדרות שלך נשמרו

en: ZIP / Address:
he_IL: כתובת / מיקוד

en: Zoom on marker click
he_IL: כותרת הסמן

en: all
he_IL: כולם

en: and we'll act on it as soon as humanly possible.
he_IL: ואנחנו נפעל במהירות האפשרית

en: before you get started. If you're a tech-savvy individual, you may skip this step.
he_IL: לפני שאתה מתחיל. אם אתה מתמצא בקלות בוורדפרס אולי תרצה לדלג על שלב זה.

en: copy this into your post or page to display the map
he_IL: העתק לתוך הפוסטים או הדפים שלך כדי להציג את המפה

en: for help on how to do it.
he_IL: כדי לקבל עזרה איך לעשות זאת

en: for quick and friendly help. We'll answer your request within 24hours.
he_IL: כדי לקבל תשובות ידידותיות ומהירות. אנחנו נענה על כל שאלה שלך תוך 24 שעות

en: from searched location
he_IL: הצג מיקום משתמש?

en: from your location
he_IL: המיקום שלי

en: here
he_IL: כאן

en: hide options
he_IL: החבא אפשרויות

en: in order for this plugin to work! Please see
he_IL: שהתוסף יוכל לפעול היטב!, אנא ראה

en: including Pro & Gold add-ons
he_IL: כולל גרסת PRO  &amp; ותוספת הזהב

en: including Pro add-on
he_IL: כולל תוספת ה-PRO

en: km
he_IL:  ק"מ

en: map here
he_IL: כאן

en: mi
he_IL: מייל

en: new category
he_IL: שמור קטגוריה

en: new map
he_IL: קישורי מפות

en: of WP Go Maps for only
he_IL: של WP Google Maps בלבד

en: or ask a question on our
he_IL: או שאל את השאלה שלך ב

en: paste your Google Maps JavaScript API Key here
he_IL: תוסף וורדפרס גוגל מפות

en: review our documentation
he_IL: קרוא את מסמכי ההסבר שלנו

en: settings
he_IL: הגדרות

en: show options
he_IL: הצג אפשרויות

en: this page
he_IL: דף זה

en: troubleshooting manual
he_IL: קרא את המדריך לפתרון בעיות

en: with the
he_IL: באמצעות

en: with the Pro version
he_IL: עם גרסת ה-PRO
